Kosmonosy 9.10.2016

Dne 9. října jsme vyrazili na závod požárnické všestrannosti (ZPV) do Kosmonos. Byl to první závod ve hře PLAMEN 2016/2017. Za cíl si klade získávat a upevňovat všestrannou sportovní zdatnost soutěžících a zároveň zvyšovat jejich znalosti. Pětičlenný tým musí co nejrychleji zdolat 2-3 km trať , kterou mají vyznačenou fábory a jsou na ní umístěny stanoviště: uzlování, střelba ze vzduchovky, základy topografie, základy první pomoci, požární ochrana a překonání překážky po vodorovném laně. I přes nepřízeň počasí si družstvo přípravky vybojovalo 1. místo, družstvo mladších 7. místo a družstvo starších 15. místo

Kosořice 10.9.2016

Posledním letošním útokem pro nás byla soutěž v Kosořicích. Závodilo družstvo přípravky a mladší. Na pozicí vítězů se umístila jen přípravka a to na třetím místě.

Kolín - setkání přípravek 4.9.2016

První soutěž po prázdninách byla 4.9. v Kolíně, kde se konalo setkání přípravek Středočeského kraje. Takovéto soutěže jsme se zúčastnili poprvé, závodilo se ve štafetách s překážkami a útoku se džberovkou. Přijelo šestnáct týmů a naše úžasné děti vybojovaly PRVNÍ místo.

Všejanské slavnosti - soutěž 25.6.2016

Při příležitosti Všejanských slavností jsme uspořádali hasičskou soutěž pro děti. Oslovili jsme sbory z okolí, bohužel v tento termín byla spousta hasičských akcí jak v Boleslavském, tak v Nymburském okresu a proto se zúčastnilo pouze 6 týmů. I přes tento počet se naše první zorganizovaná soutěž vydařila a všichni soutěžící byli spokojení.

Útok Chotětov 11.6.2016

Jedna ze soutěží ve hře Plamen, je útok CTIF, který má celkem přísná pravidla. Konal se v Chotětově. Děti zde překonávaly různé překážky, stříkaly na cíl se džberovkou, vázaly uzle.... atd. Zajímavostí je, že družstvo po celou dobu soutěžní nesmí promluvit ani jediné slovo.

Útok Semčice 22.5.2016

Zde jsme se zúčastnili s jedním družstvem přípravky a jedním družstvem v kategorii mladších. Jedná se o velmi povedenou soutěž, která je na dva pokusy a v hezkém prostředí. Přípravka se umístila na prvním místě, kdy porazila jediného soupeře z Chotětova a mladší se umístili na krásném druhém místě z osmi družstev. Lepší bylo pouze družstvo Kosořic. Oslavili jsme to hned při cestě zpět na Loučeni, kde si každý dal výbornou zmrzlinu.

Útok Kosořice 21.5.2016

Okrsková soutěž se konala v Kosořicích. Naše družstvo přípravky mělo první místo jisté, protože zastoupení přípravky jsme zde měli jako jediní. Družstvo mladších se zde umístilo na druhém místě a družstvo starších na místě čtvrtém. Muži se umístili na třetím místě.

Všechlapské nasátí 14.5.2016

Zavítali jsme na okres Nymburk, kde jsme se s družstvem mladších, které bylo však z větší části tvořeno přípravkou zúčastnili zahajovací soutěže Nymburského okresu.

Útok Dlouhá Lhota 7.5.2016

První soutěž Boleslavského poháru se konala v Dlouhé Lhotě. Zde jsme na úvodní soutěž sezóny v požárním útoku postavili družstvo přípravky, mladších i starších. Družstvo starších je z větší části doplněno mladšími.

Mnichovo Hradiště 23.4.2016

se opět jako loni stalo dějištěm třetí části soutěže hry Plamen, kde se soutěžilo ve štafetách.
Byl krásný slunečný den a tak se mohlo soutěžit.
Štafeta 4x60 m a štafeta CTIF jsou určitě těžké a náročné disciplíny.

Dobrovice 5.3.2016

V Dobrovici jsme se zúčastnili štafety požárních dvojic a Memoriálu Bořivoje Buriánka v uzlování, ve kterém jsme byli velice úspěšní. V kategorii mladších si odnesla pohár a diplom za první místo Lucinka Hejdová, v přípravce zvítězila Lucinka Koliášová a na druhém místě Kája Kubínová.

První soutěž

,která je součástí hry Plamen, byl v září 2015 závod požárnické všestrannosti v Kosmonosech. Tento závod je myslím jeden z nejnáročnějších, ve kterém se hodnotí nejen rychlost ale i správnost splněných úkolů. Děti mají trať 2 a starší dokonce 3km, která je označena fábory a pětičlenné družstvo musí co nejrychleji proběhnout celou trať, ve které je šest stanovišt: střelba ze vzduchovky, základy první pomoci, topografie, uzlování, požární ochrana, překonání překážky po vodorovném laně.