4.6.16 Army den MORDOVA ROKLE

Zúčastnili jsme se vojenského dětského dne v Mordovce u Božího Daru. V tento den si každý účastník vysloužil titul generála. Nebylo to jednoduché, ale naše děti se ničeho nezalekly. Plnily zde vojenské disciplíny, např.: házení granátem, zdravovědu, kde oživovaly Andulu, vázaly medvědům zraněné končetiny a přenášely zraněné. Dále lovily ryby, střílely z luku, airsoftových zbraní i opravdového kulometu. Nakonec jsme všem účastníkům předvedli ukázku hasičského vozidla a požárního útoku.

3.6.16 Sportovní dětský den ve Všejanech

TJ Sokol Všejany, Obec Všejany a SDH Všejany uspořádali v pátek odpoledne sportovní dětský den.Pro děti byla připravena spousta soutěží a her, za jejich splnění a nasbírání bodů si mohly vybrat ceny.Vše začínalo malováním křídou na silnici v ulici Pod Horama. Ostatní disciplíny byly umístěny na fotbalovém hřišti. Hasiči zde obsluhovali stanoviště s chytáním rybiček a stanoviště - požární útok, kde děti musely zapojit proudnici, natáhnout hadici ke kuželu a vrátit se zpět.Po ukončení her jsme ještě opékali buřty a za doprovodu kytary zpívali písničky.